Peeter I maja

Peeter I maja

Aadress:

Mäekalda 2, Tallinn

Muuseumi lahtiolekuajad (oktoober – aprill):

K–L 10–17, P 11–16

E–T suletud

NB! Mängu liikumistrajektoor on õues, Kadrioru pargi alal. Mängu õues saab läbida tasuta isegi siis, kui muuseum on kinni, muuseumi külastamine on piletiga.

 

 

 

Koduleht

Facebook

 

Peetri maja mäletab veel vene valitsejat Peeter I ja tema armastatud abikaasa Katariina I. Tule ja uuri, kuidas elasid Suure riigi valitsejad, mis esemed neid ümbritsesid, missugused kirjad nad kirjutasid teineteisele? Siin leiad asju 18. sajandist ning saad mõistatada, kuidas neid kasutati. Sellest majast algab ka Kadrioru pargi lugu ning seekord suuname festivali külastajaid parki seiklema!

Teadagi, et Kadrioru pargi- ja lossiansamblit asutas Peeter I enam kui 300 aastat tagasi. Tänavu on Kardiorg kesklinna osa, tollel ajal oli linnast eemal asuv niiske karjamaade ala, kus asusud üksikud suvevillad. Mis selles kohas võlus ära suurvalitsejat ja kuidas Peetri plaanide elluviimisega üks roheline ala muutus, mis aastate jooksul kadus ja mis jäi ühel või teisel kujul alles, saadki teada pargi radadel seigeldes ja lahendades ülesandeid. 

Selleks, et mängida mängu läbi nutitelefoni, tuleb eelnevalt laadida alla tasuta rakendus LoQuiz kas Google play või App Store kaudu. 

Pane tähele, et  mängu liikumistrajektoor on õues, Kadrioru pargi alal. Mängu õues saab läbida tasuta, muuseumi külastamine on piletiga. QR koodi mängu alustamiseks leiad maja ees oranžil muuseumi stendil ja kassas.

 

 

LISAINFO

Mängu läbimiseks palume arvestada 1 tund.

Kui soovite tulla suure grupiga ning vajate sissejuhatust giidi poolt, palume teatada ette telefonil +372 5305 2151

Kontakt: Julia Kornejeva, julia.kornejeva@linnamuuseum.ee, +372 5305 2151


Piletihinnad muuseumi külastamiseks:

Täispilet: 5 €

Sooduspilet (õpilastele, üliõpilastele, ja pensionäridele): 4 €

Perepilet*: 12 €

 

 

Kahjuks pole muuseumis võimalik liikuda lapsevankriga ega ratastooliga. Lapsevankrit saab jätta muuseumi fuajeesse.

 

Teised muuseumid:

Toetajad: