Tartu Ülikooli muuseum, IV tase

Tartu Ülikooli muuseum, IV tase

Aadress:

Lossi 25, Tartu

Muuseum avatud (oktoober–aprill)
K–P 11–17 
E, T suletud

 

 

 

Muuseumi koduleht

Facebook Tartu Ülikooli muuseum

 

Tartu Ülikooli muuseum pakub avastamisrõõmu nii suurtele kui väikestele. Ajaloolise toomkiriku varemetesse rajatud muuseumist leiab nii keskaja hõngu kui ka kaasaegseid näitusi, nii Eesti teadusajaloo eredamaid näiteid ja ainulaadseid instrumente kui ka mängulise Hullu Teadlase kabineti.

Tartu Ülikooli muuseum on otsekui üks ajamasin, kus sajanditetagune ja tänapäev üksteisega läbi põimuvad. Alates keskajast on majas, mis on toiminud nii kiriku, raamatukogu kui ka muuseumina, töötanud palju inimesi, kellest nii mõnegi hinge ja vaimu tänaseni muuseumis tunda ja ehk näha-kuuldagi on. Müstilise paigaga on seotud palju legende ja jutte, veel üsna hiljuti on rahvasuu rääkinud, suure väega imettegevast raamatust, mis siin raamatukogu ajal seitsme ketiga põranda küljes kinni, seitsme luku ja müüri taga oli. Mängu käigus asumegi selle raamatu otsingule!

Mäng on koostamisel.

Selleks, et mängida mäng läbi nutitelefonis, tuleb eelnevalt laadida alla tasuta rakendus LoQuiz kas Google play või App Store kaudu. Kassas saab küsida ka väljaprinditud mängujuhist.

 

LISAINFO

Mängu läbimängimine võtab aega umbes 1 tund. Tulla võib üksi, perega või suurema seltskonnaga, viimasel juhul tuleb arvestada sellega, et mängimine võib võtta veidi kauem aega, et turvaliseks liikumiseks muuseumis kõigile ruumi jaguks.

Kontakt: Tiiu Kreegipuu, haridusvaldkonna koordinaator, tel 737 5672, tiiu.kreegipuu@ut.ee

 

Piletihinnad:

Täiskasvanud: 6 eurot

Sooduspilet (kehtib õpilastele, üliõpilastele, pensionäridele, rahvusvahelise õpilas- või üliõpilaspileti (ISIC Scholar, ISIC Student), rahvusvahelise õpetajakaardi (ITIC Teacher) ja UYTC Youth Travel Card omanikele): 5 €

Perepilet (kehtib kuni 2 täiskasvanule lastega ja lasterikastele peredele Perekaardi ettenäitamisel): 14 €

Grupipilet (al 12 täiskasvanust): 4,50 €

Tasuta külastusõigus: kuni 8-aastased lapsed, Tartu Ülikooli üliõpilased ja töötajad, õpilasgruppi saatev üks õpetaja, ekskursioonigruppi saatev üks giid, puudega kuni 16-aastased isikud ja tema saatja, sügava puudega 16-aastane ja vanem isik ja tema saatja, Rahvusvahelise Muuseumiühingu ICOM liikmekaardi omanikud, Eesti Muuseumiühingu EMÜ liikmekaardi omanikud, Tartu Keskonnahariduse Keskuse Laste Loodusmaja õpilase liikmekaardi omanikud

Festivalil osalejatele kehtivad tavapärased hinnad.

Muuseumihoones on lift, millega pääseb ligi enamikele näitustele. Lapsevankrid on võimalik jätta muuseumi fuajeesse.

 

 

Teised muuseumid:

Toetajad: